DSC_016215 maja 2015 r. na Przystani Żeglarskiej w Błotniku dzieci klas I szkół podstawowych z terenu całej Gminy Cedry Wielkie uczestniczyły w wydarzeniu sportowym „Mały Mistrz”. Zajęcia polegały na zdobyciu sprawności  pływak-wodniak realizowane w ramach w/w projektu.
Program „Mały Mistrz” skierowany jest do uczniów klas I szkół podstawowych i objęty jest patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Idea programu to rozbudzenie zainteresowania różnorodną aktywnością sportową poprzez uatrakcyjnienie realizowanych zajęć z wychowania fizycznego w celu zbadania stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów.

Dzieci wzięły udział w zmaganiach sportowych związanych z tematyką wodną: zwinny jak marynarz – bieg z kamizelkami ratunkowymi, rzut do celu – rzut woreczkiem do koła ratunkowego, bieg w parach na czas z wiosłami, wielka fala – piłka górą .

Wszyscy bawili się wyśmienicie, a dzieciom nie znikały uśmiechy z twarzy, ponieważ wychowawcy i opiekunowie również  brali udział w zmaganiach sportowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.