Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich rozpoczął swoją działalność 1.IX.2005r. Jesteśmy publiczną placówką kulturalno – oświatową, której zadaniem jest prowadzenie działalności w zakresie pozaszkolnym. Siedzibą naszego ośrodka jest zabytkowy budynek usytuowany w centrum miejscowości Cedry Wielkie.

Działalność naszego ośrodka polega na prowadzeniu różnego rodzaju zajęć zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Zajęcia prowadzone na terenie naszej placówki to min.: aerobik, taekwondo, zajęcia językowe. W naszym ośrodku funkcjonuje również Żeński Chór. Organizujemy również festyny, wystawy i wernisaże oraz inne imprezy okolicznościowe, na które chętnie przybywają mieszkańcy naszej gminy i nie tylko.
Wynajmujemy sale na zebrania, spotkania, pokazy oraz różne imprezy rodzinne i okolicznościowe (taryfikator znajduje się w zakładce zajęcia/usługi).
W budynku ŻOKiS znajduje się sala komputerowa, gdzie każdy może skorzystać bezpłatnie z internetu. Istnieje również możliwość drukowania, skanowania oraz kopiowania.

W Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich ma swoja siedzibę :
– Gminna Biblioteka Publiczna  –  dyrektor Dorota Nawrocka
– Gminne Centrum Informacji  –  Karolina Słowik
– Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cedry Wielkie – prezes Katarzyna Spłocharska